Blog

11 października 2022

Katastrofa! Ale z happy endem!

Niekiedy plener fotograficzny jest dla nas łaskawy. Wszystko układa się w perfekcyjny sposób. Pogoda, kadr, warunki. I wtedy, w najmniej oczekiwanym momencie, nadciąga – KATASTROFA! ?
21 stycznia 2022

GH4383QD Series 4 – nowa głowica kulowa GITZO

Długoterminowa recenzja znakomitej głowicy kulowej Gitzo GH4383QD Series 4
6 sierpnia 2021

Fagradalsfjall – najsłynniejszy (obecnie) wulkan świata

Wybieracie się na Islandię? Ciekawi Was najnowsza erupcja? Szukacie zgromadzonych w jednym miejscu informacji, jak dotrzeć do wulkanu Fagradalsfiall? I jak bezpiecznie poruszać się po wyspie? To wszystko znajdziecie w tym artykule.
27 czerwca 2021

Wyjazd na Islandię w czasie pandemii COVID-19 (stan na czerwiec 2021)

Restrykcje spowodowane pandemią COVID-19 bardzo utrudniają wyjazdy zagraniczne. Na szczęście osoby, które przeszły tę chorobą lub zostały zaszczepione, mają możliwość wyjazdu. Przynajmniej na razie. Przedstawiam Wam krótkie kompendium wiedzy na temat procedur wjazdowych obowiązujących w chwili obecnej na Islandii.
29 kwietnia 2021

Supermoon. Jaka piękna katastrofa.

Kwietniowy superksiężyc. Wszystko zaplanowane. Dopięte na ostatni guzik. Pogoda wspaniała. Czy coś może pójść nie tak?
24 listopada 2019

Memorial Maria Luisa – jeszcze o konkursach. I radości z życia.

Memorial Maria Luisa to jeden z tych konkursów, w którym zawsze miałem ochotę wziąć udział. Powodów jest wiele, ale jeden szczególny i bardzo dla mnie istotny. O tym jaki to powód i dlaczego uwiodła mnie Asturia, poczytacie w tym wpisie.
9 października 2019

Lofoty – fotograficzny raj?

Lofoty. Każdy, szczególnie jadąc tam po raz pierwszy, chce zobaczyć i przywieźć ze sobą ikoniczne kadry. Mnie za pierwszym razem również nie ominęła ta fascynacja i potrzeba. Niektórym to w zupełności wystarcza, „zaliczają” Lofoty i planują kolejne fotograficzno-turystyczne destynacje. Ja chcę więcej. I o tym będzie ten artykuł.
21 marca 2019

Plecaki Gitzo Adventury 30L i 45L

Subiektywne spojrzenie fotografa krajobrazu na plecaki fotograficzne marki Gitzo – Adventury 30L i Adventury 45L.
21 czerwca 2018

Konkursy fotograficzne

Czy warto brać udział w konkursach fotograficznych? Jeżeli tak, to w jakich? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Czy z fotografii krajobrazu można się utrzymać i czy konkursy mogą w tym pomóc?